160 millióért kelt el egy eddig ismeretlen Munkácsy-festmény
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
A 40 millió forintos kikiáltási ár csaknem négyszereséért kel el a kép.
Három lappangó, a nagyközönség számára ismeretlen remekművet árverez el a 25 éves Virág Judit Galéria.
A Titokzatos sziget című alkotás jelentését máig nem sikerült megfejteni.
A San Remo című képért 160 millió fizettek a Virág Judit Galéria őszi aukcióján.
Amerikai és francia mintára 1998-ban tartották a Virág Judit Galériában az első olyan aukciót, amely már külföldön is megállta volna a helyét. Azóta sok idő eltelt, de a festmény a járvány okozta válság idején is értékállónak bizonyult. Virág Judittal és a róla elnevezett galéria vezetését fokozatosan átvevő Kelen Annával beszélgettünk. Rendszerváltókból generációváltók, 4. rész.
Se külföldre, se belföldre, se múzeumba nem mehetünk már hosszú hónapok óta – erre a bajra ad most tüneti kezelést a Virág Judit Galéria, amely mesés úticélokat ábrázoló magyar festményekről készített videosorozatot. Az ismeretterjesztő kisfilmek első két epizódja a hvg.hu-n debütál: a napsütötte San Remóba és a húszas évek pezsgő metropoliszába, Berlinbe kalandozunk el.
A koronavírus-járvány a műkereskedelem működését is felforgatta, és a tavalyi árveréseken nem is sikerült százmillió felett leütni a kalapácsot. 2020-ban a legdrágábban elkelt festmények között Tihanyi Lajos egy képét és Munkácsy Mihály alkotásait találjuk.
Az emberek szomjazzák a nyugalmat, a szépet, az állandóságot, vagyis amit a művészet nyújtani tud – mondja Virág Judit, aki megtapasztalta, hogy a tavaszi karanténból szabadulva hogyan ugrott meg az érdeklődés a kiállítások és műtárgyak iránt.
A Virág Judit Galéria szerint évek óta nem fizettek ilyen sokat Munkácsy-képért.
A vásárlási szokások radikális átalakulását eddig csak lazán lekövető műkincspiac a koronavírus miatt rohamléptekkel fejleszti az online platformokat. Bár kérdéses, hogyan hat ez a leütési árakra, ennél jobbat egyelőre még senki sem talált ki az életben maradásra. Ám nem ez az egyetlen probléma.
A jó befektetés vagy a kultúra iránti megszállottság hajtja a leggazdagabb magyar műgyűjtőket? Egy új sorozatban szóra bírták azokat az embereket, akik már nem számolják, mennyi pénztől szabadultak meg egy-egy jobb műremekért. A rendezővel és a producerrel beszélgettünk.
A Virág Judit Galéria téli árverésén 190 millió forintot fizettek a Kertben című képért.
Nincs aukciós idény szenzáció nélkül, ezúttal a Virág Judit Galéria tavaszi aukciója rukkolt elő egy 107 év lappangás után előkerült kubista képpel, Dénes Valéria Bruges-t, a belga kisvárost ábrázoló monumentális festményével.
A Virág Judit Galériában egy okoseszköz és a kiterjesztett valóság segítségével tanulhatják meg a nők, hogyan kell elvégezni helyesen a mellvizsgálatot.
A magyar műkereskedelemben továbbra is a festmény jelenti a húzóágazatot.
Tavaly végéig érezhető volt a piac erősödése, az élénkülés az év második felére felgyorsult, és a decemberi aukciók a várakozásokat meghaladó eredményeket hoztak.
A világon először a Virág Judit Galéria rendez Zsolnay-aukciót.
Rippl-Rónai József egyik védett olajképe kelt el a legmagasabb áron, 80 millió forintért a Virág Judit Galéria szombati árverésén, amelyen többek között Kádár Géza, Vaszary János, Scheiber Hugó és Mednyánszky László műveire is licitálhattak az érdeklődők.